Regional Sales Manager productie tamplarie PVC pentru zona de Centru, Vest si Sud

ANUNȚ EXPIRAT

Compania angajatoare face parte dintr-un important grup german de firme din domeniul constructiilor  ce produce si distribuie o gama larga de profile PVC: usi, ferestre, geamuri termopan, rulouri si sisteme de umbrire (firma este in judetul Mures).  Activeaza pe piata din Romania de mai bine de 12 ani si si-a propus sa ofere servicii de cea mai inalta calitate in acest domeniu.

Judetele acoperite: Mures, Bistrita,Cluj, Timis, Brasov, Ilfov. Ne dorim sa putem atrage un candidat din zonele mentionate dar si din alte zone, candidati dispusi la delegatii frecvente in interes de serviciu si cu experienta in vanzare tehnica.

Cerinte:

  • studii superioare finalizate preferabil in domeniul tehnic;
  • cunostinte de limba engleza nivel bun (cunostintele de lb germana reprezinta avantaj);
  • experienta de lucru pe o pozitie similara/middle management de minim 3-4 ani,  preferabil  in domeniul constructiilor/tehnic;
  • experienta in coordonare vanzare produse similare (usi, ferestre, geamuri termopan) constituie un real avantaj;
  • excelente abilitati de negociere, vanzare si comunicare;
  • abilitati dezvoltate de leadership, gandire strategica si innovativa;
  • persoana orientata spre rezultate si capabila sa dezvolte parteneriate durabile.

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii de vanzare;
  • Mentinerea si dezvoltarea parteneriatelor companiei;
  • Urmareste procesul de vanzare si modul in care sunt realizate obiectivele companiei;
  • Analizeaza pe grupe de produse evolutia vanzarilor si propune masuri de dezvoltare pentru fiecare in parte;
  • Analizeaza si urmareste in permanenta tendintele pietei si propune masuri de corectie acolo unde este necesar;
  • Contribuie la dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti, participa alaturi de echipa la discutiile majore;
  •  Largeste reteaua de distributie si clienti directi prin identificarea parteneriatelor viabile pentru produsele reprezentate.

Oferta/Beneficii:

  • Pachet salarial motivant discutabil in functie de experienta;
  • masina, telefon, laptop;
  • bonusuri in functie de performanta.

Asteptam cv-urile dvs la: [email protected]

Informații de contact

Judet

Mures

Persoană de contact

Telefon

Categorie Anunț

Locuri de muncă

Nr Anunț

232

Dată Actualizare

21-11-2014 00:18:19